Atrakcje turystyczne w BerlinieJeżeli masz przed sobą podróż do stolicy Niemiec zapewne zastanawiasz się, które miejsca należałoby koniecznie zobaczyć przed jej opuszczeniem. Nie przejmuj się - modne, drogie kluby i głośne koncerty to nie wszystko, co oferuje Berlin Zwiedzanie tego miasta jest niekończącą się przygodą nawet dla jego rodowitego mieszkańca.

Znakomitym początkiem jest wizyta w tamtejszych muzeach. Berlińskie Muzeum Techniki prezentuje olbrzymią ilość wynalazków. Możemy tam również na specjalnie przygotowanych w tym celu eksponatach przeprowadzić różnego rodzaju eksperymenty z wielu różnych dziedzin - fizyki, chemii i innych nauk przyrodniczych. 

Kolejnym wartym uwagi miejscem jest muzeum NRD. Będąc tam możemy przypomnieć sobie lub dowiedzieć się, jak wyglądało życie przed upadkiem muru berlińskiego. Wiele interaktywnych eksponatów robi fantastyczne wrażenie oraz zapewnia znakomite wspomnienia, pozostające na długo w naszej pamięci.
muzeum DDR

To wciąż nie wszystko, co ma nam do zaoferowania Berlin Zabytki tego miasta również robią wrażenie. Warto tutaj znów wrócić do wspomnianego muru berlińskiego. Jego fragmenty w dalszym ciągu można zobaczyć w East Side Gallery, a przez centrum miasta przebiega linia pokazująca, którędy przebiegał. 
Historia Niemiec ma również swoje ciemne strony i również je pokazuje nam jego stolica, Berlin Zwiedzanie Muzeum Żydowskiego przypomina nam o przykrych czasach hitleryzmu i jest jednocześnie hołdem złożonym narodowi żydowskiemu przez współczesnych Niemców. Ten trudny temat został przez artystów podjęty z pełnym profesjonalizmem a samo muzeum stało się niejako symbolem dzisiejszej stolicy.

Wnioski nasuwają się same - Berlin to fantastyczny cel urlopu każdego z nas. Oczywiste jest, że można się tam świetnie bawić, ale bezproblemowo umożliwia nam on także poznanie niemieckiej kultury i zanurzenie się w historii naszych zachodnich sąsiadów.

atrakcje turystyczne w berlinie